pożyczka hipoteczna

Zarówno banki jak i firmy pożyczkowe a także instytucje pozabankowe wciąż poszerzają swoje oferty oraz udoskonalają je z myślą o swoich klientach. Jedną z takich propozycji jest pożyczka hipoteczna. Jest to pożyczka pod zastaw nieruchomości. Jej pożyczkobiorca ma prawo do własności. Dłużnik zaniedbując spłaty musi liczyć się z ryzykiem, iż zastaw czyli w tym przypadku jakaś nieruchomość, zostanie mu odebrana. Ten produkt finansowy jest właściwie tak samo tani jak i kredyt hipoteczny. Pieniądze uzyskane w ten sposób mogą zostać wydane na dowolny cel. Nie podlega on kontroli i nie musi być ściśle określony w zawieranej umowie.

Ofertę taką posiadają banki, a biorąc pod uwagę dobro każdego z klientów, stosowane jest korzystne oprocentowanie oraz długi okres spłaty. Pożyczka hipoteczna udzielana jest do 80% wartości nieruchomości. Zdarzają się również przypadki, w których takowa udzielana jest nawet do 100% wartości nieruchomości. Pożyczka taka może zostać zaciągnięta w walucie obcej a także w walucie narodowej, wedle uznania klienta. Zabezpieczenie w postaci hipoteki może wydawać się dość ryzykowne, ale to dobre rozwiązanie, które po czasie dla wielu klientów okazuje się być tym idealnym umożliwiającym realizację wielu rzeczy. W przypadku pożyczki hipotecznej, kredytobiorca nie musi bankowi zdradzać celu na jaki przeznaczy uzyskane środki finansowe, gdyż nie jest to kredyt celowany.

W przypadku kredytu hipotecznego, kredytobiorca pieniądze dostaje na konto osobiste. Natomiast pożyczka hipoteczna, realizowana jest w formie gotówkowej, przekazywana bezpośrednio do rąk klienta. Jest ona nieco wyżej oprocentowana niż biorąc pod uwagę kredyt hipoteczny, jednakże ogólny koszt jest zdecydowanie niższy niż w przypadku kredytu na samochód czy też pożyczki gotówkowej.

Kredyt hipoteczny wiąże się z dłuższym okresem kredytowania niż pożyczka hipoteczna, ale i pożyczka posiada na tyle długi okres spłaty, aby można było sobie poradzić z oddaniem całkowitej kwoty pierwotnie pożyczonej. To jedno z wielu rozwiązań, na uzyskanie środków finansowych bez konieczności określania celu na jaki są one pożyczane. Pośród wielu produktów finansowych, właśnie ten umożliwia realizację większych inwestycji. Umowa zawierana jest na dogodnych warunkach, które będą korzystne dla kredytobiorcy ale i pozwolą bankowi zabezpieczyć się przed ewentualnym nie spłaceniem powziętego zobowiązania.

Ta forma finansowania zyskuje uznanie wśród klientów, w dużej mierze ze względu na gotówkę trafiającą wprost do rąk klienta. Banki prześcigają się w ofertach i nieustannie udoskonalają je w taki sposób, aby klient chciał skorzystać właśnie z ich instytucji a nie żadnej innej. Konkurencja na rynku jest duża, więc walka o klienta wciąż się toczy. Różnego rodzaju produkty finansowe, korzystne warunki i atrakcyjne promocje to coś co przyciąga zainteresowane osoby. Liczy się każdy element dobrze skonstruowanej oferty, która ma nie lada znaczenie dla zadowolenia i satysfakcji zarówno kredytobiorcy jak i kredytodawcy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o