Teraz bank musi „pomóc” w przypadku błędnego przelewu

Teraz bank musi „wesprzeć” w sukcesu błędnego przelewu

Polecane i promocje Poradnik kredytobiorcy Promocja i Reklama

Teraz bank musi „wesprzeć” w sukcesie błędnego przelewu – Od lipca 2018 roku łatwiej będzie odzyskać omyłkowo wysłane pieniądze (błędne informacje na przelewie). Bank będzie odpowiedzialny pomóc nam w takim wypadku. Pomoc ta obniżać się natomiast będzie do związku z bankiem odbierającym przelew oraz – w ostateczności – do podania danych personalnych przypisanych do konta odbiorcy.

Teraz bank musi „wesprzeć” w sukcesie błędnego przelewu

 

Nie znam lub mieliście raz w byciu sytuację, w jakiej dali pieniądze na niskie konto. Ja miałem taką okazję dwa razy, w tym raz z mojej winy i raz przez błędnie podany numer konta. W takich przypadkach zawsze winni istnieli na prawdziwą opinię innej głowy i odrobina szczęścia. Mi udało się raz zapłacić za samochód na zły numer konta, gdyż taki podany istniał na FV. Powodzenie w wydarzeniu, że nr konta (błędny) na które przelałem pieniądze nie stał także złożył mi je automat bankowy. W kolejnym przypadku musiałem jednak skontaktować się z klientem konta i żebrać o zwrot. Całe szczęście, że go wiedziałem.

Procedura zwrotu błędnie wykonanego przelewu
Od lipca bieżącego roku procedura zwrotu pieniędzy w sukcesie przelewu pieniędzy zostanie nieco uproszczona, ponieważ bank będzie stanowił obowiązek nam pomóc. W skrócie bank ma cel podjąć imprezę w porządku 3 dni z zgłoszenia. Musi powiadomić odbiorcę przelewu oraz zagraniczni bank o błędnej transakcji. Odbiorca takiego przelewu ma 30 dni na przełom pieniędzy. Trafiają one na wstępu na konto techniczne w banku, a tylko po do właściciela.

Po uzyskaniu porady z banku, odbiorca błędnego przelewu ma 30 dni na reakcję. Gdy ona nie nastąpi, to bank na polski projekt musi zapewnić nam pełne dane osobowe posiadacza konta czyli imię, nazwisko, adres zamieszkania, adres działalności itp. Jeśli odbiorca przelewu posiada konto w następującym banku, więc ostatni bank ma 3 dni na danie takich danej do własnego banku, który następnie udostępni dane nam (uwaga jeśli użyjemy je do kolejnych charakterów niż odwrócenie transakcji grozi nam grzywna do 30 000 PLN).

A na obecnym chwila dużo rola banku się kończy. Dalej o zwrot pieniędzy musimy walczyć sami przed sądem jednak w sukcesie mienia pełnych informacji i dokumentacji całej sytuacji sprawa będzie dość prosta, wprawdzie nie wiem ile powinien w takich przypadkach liczyć na decyzję sądu.

Idealnie byłoby gdyby istniała procedura, gdzie przy błędnym przelewie na polski wniosek wszystko dzieje się automatycznie. Wyobrażam sobie jednak, że potrafiło toż żyć wykorzystane przez „cwaniaków” w różnoraki rodzaj. W jakimś razie jest to czysta zmiana pomagająca odzyskać pieniądze z błędnych przelewów, które wszystkiemu mogą się zdarzyć.

Artykuł powstał dzięki serwisowi pożyczki na zasiłki

0 0 votes
Obsługa
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Łatwo dostępna
0 0 votes
Przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments