Zakup samochodu poleasingowego ? plusy takiego rozwiązania

Poradnik kredytobiorcy

W naszym kraju wciąż dominuje sprzedać używanych samochodów. Chętni za zakup samochodu na rynku wtórnym w Polsce mają duże pole manewru. Mogą, na przykład, zdecydować się na wycieczkę do komisu samochodowego, poszukać dobrej oferty wśród znajomych albo wybrać coś dla siebie z pokaźnej oferty aut poleasingowych.

Polak płakał, gdy zakupił, czyli sprawdzaj, co kupujesz

Nawet jeśli jesteś początkujący w kwestii szukania używanego samochodu, prędzej czy później natkniesz się na kultową już frazę „Niemiec płakał, jak sprzedawał”. Dotyczy sprzedaży używanych samochodów sprowadzanych z Niemiec, według sprzedającego nienagannych pod względem jakości, po dokładniejszej weryfikacji jednak wręcz przeciwnie. Pamiętaj, jeżeli zdecydujesz się kupić samochód poleasingowy, również dokładnie sprawdź jego stan, zanim uszczuplisz swój budżet! To, że wcześniej używała go firma, nawet najbardziej szanowana albo popularna, nie znaczy, iż jest on bez wad.

Dlaczego warto

Faktem niezaprzeczalnym jest, że auta poleasingowe, czyli takie, które wróciły do leasingodawcy po zakończeniu umowy leasingowej, nie zostały wykupione przez leasingobiorcę albo stało się to wskutek działań windykacyjnych, są w Polsce coraz popularniejsze. Oferta ich sprzedaży, także poprzez aukcje, jest coraz szersza. Dlaczego warto zdecydować się na zakup takiego pojazdu? Argumentów za jest co najmniej kilka.

Możemy kupić samochód poleasingowy, który ma zwykle od 3 do 4 lat w dobrym stanie technicznym. Młody wiek ma znaczenie i to pierwszy plus. Drugi, techniczny żywot auta jest udokumentowany, bo było poddawane regularnym przeglądom. Książka serwisowa zawiera wszystkie dane o awariach, czy wypadkach, więc kota w worku nie kupisz. Tutaj nie ma mowy o oszustwie, jakie może cię spotkać przy zakupie pojazdu od osoby prywatnej.

Nie jest przypadkiem rzadkim, że auto poleasingowe uda ci się nabyć, gdy będzie jeszcze na gwarancji. To pochodna pierwszej zalety, czyli młodego wieku pojazdu oferowanego do sprzedaży poleasingowej. Mogą ci przez to odpaść wydatki związane z fabrycznymi usterkami. W stosunku do młodego wieku atrakcyjna jest też często cena aut poleasingowych. Za taki sam model samochodu od osoby prywatnej zapłacić trzeba by na pewno więcej. Niektórzy szacują, że dzięki wyborowi auta poleasingowego w kieszeni może ci zostać między 20 a 30 procent pieniędzy z kwoty, którą trzeba by zapłacić za takie samo auto kupowane od osoby prywatnej.

Zostaje jeszcze jeden istotny argument, o którym warto pamiętać ? auta poleasingowe często są użytkowane nie tylko do celów zawodowych, lecz również prywatnych, co powoduje, że kierowca taki pojazd użytkujący dba niego jak o własny. Co więcej, niektóre firmy, te, które mają dużą flotę aut, nierzadko nagradzają/karają pracowników za użytkowanie samochodów firmowych. Dzięki temu poprawiają wizerunek, bo promują bezpieczną i odpowiedzialną jazdę, a także oszczędzają pieniądze.

Pańskie oko konia tuczy

Żadne poradniki i wskazówki nie zrekompensują wizyty na placu i sprawdzenia samochodu oraz jego dokumentacji. Może warto też oddać go na szybki przegląd serwisowy, jeśli masz wątpliwości? Mechanik bez problemu wychwyci wszelkie usterki, jeśli takie są. Im więcej wiesz, tym więcej możesz. I tym mniej stracisz.

0 0 votes
Obsługa
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Łatwo dostępna
0 0 votes
Przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments