Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do produkcji w drugim kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy mają szansę wysyłania do rzeczy za granicą naszych pracowników jak i obywateli nowych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z racji na zajęcie polskim rynkiem pracy obywateli Ukrainy, wtedy oni są najczęściej delegowanymi do rzeczy za granicą cudzoziemcami przez swoich pracodawców.

Delegowanie jest dobrą formą wysłania pracownika do własnego świata w punktu czasowego wykonywania roli w współczesnym regionie. Należy przy tymże myśleć, iż w całkowitym czasie w którym człowiek buduje własną pracę za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna stawka od 1 stycznia 2019 roku wynosi 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla pracownika delegowanego, przy czym w wielu branżach obowiązują wyższe ceny płacy minimalnej np. w części budowlanej. Aby oddelegować gościa ze wschodu do produkcji w Niemczech, konieczne jest kupienie wizy Vander Elst. Jest to wiza emitowana przez Ambasadę Niemiec w Stolicy. Traktat o byciu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody oferowania usług mającą prawo przedsiębiorstwa do realizacji swoich pomocy w pozostałym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na tej podstawie może tymczasowo delegować swoich pracowników bez wymogów uzyskiwania dla nich sam pozwoleń na produkcję co zajmowałoby znaczenie gdyby pracownik samodzielnie chciał kupić zatrudnienie zdecydowanie w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które decydują warunki i zasady na jakich pracodawcy innych krajów UE mogą kierować swoich pracowników do produkcji w ich końcu.

Niemiecka wiza Vander Elst wydawana istnieje w sensie tymczasowego oferowania pomocy w Niemczech pracownika, którego do produkcji w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy kojarzy się ze wykonaniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec pragnie brać zawartą umowę o rzecz czy zajęcie z Własnym pracodawcą, w kontakcie z tymże pragnie istnieć zabezpieczony i podejmować minimum od miesiąca u pracodawcy, który pragnie delegować pracownika do produkcji w Niemczech. Wymaga w kontakcie z obecnym legalnie brać na terenie Polski, mieć prawo na pracę. Konieczny jest dokument organizowany przez Polski ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że człowiek podlega Polskiemu ustawodawstwu w obrębie ubezpieczenia społecznego a co istotne aby wystąpić po te teksty wskazane jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce i uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który decyduje świat w którym pracownik płaci się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie ludziach tych tekstów trwa kilka tygodni oraz w wypadku braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z niezbędnych dokumentów może złapać się w ok. 4 tygodniach od okresu zatrudnienia pracownika w Polsce. Ten etap jest i niezbędny aby udowodnić, że akcja w Niemczech nie jest typowym celem zatrudnienia pracownika a od razu po zatrudnieniu nie chyba on pozostać legalnie wysłany za granicę. Pracownik pracownik jest na zwykłe w Polsce zaś jego funkcja za granicą ma charakter jedynie tymczasowy oraz w ramach swojej rzeczy w Polsce został wysyłany do składania swoich celów na gruncie Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o danie wizy Vander Elst chodzi po wcześniejszym zarejestrowaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Warszawie wraz z ceną 75 euro (równowartość w złotych polskich). Agencja Work Holding za uwaga przy kompletowaniu i pisaniu wniosku pobiera od pracodawcy dodatkową opłatę za pomoc w wysokości 250 zł netto za jednego człowieka.

Agencja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom usługę we wszystkich formach i aktywne delegowanie swoich pracowników do Służbie w Niemczech. Nasza usługę jest kompleksowa – od funkcjonalnej oraz dużej rekrutacji ludzi z boków takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Nasza poprzez konsultacje prawne oraz usługę w załatwieniu wszystkich niezbędnych w toku delegowania pracowników materiałów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do sądu należy dołączyć: dwa projekty w stylu niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i produkcji u pracodawcy, umowa pracodawcy z nazwą z różnego państwa UE, zaświadczenie od firmy dającej usługi i dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący pracowników musi też zgłosić ten fakt w niemczech w pozostałych siedzibach w współzależności od wielu szczegółów, które indywidualnie mogą wymagać poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu dziedzin.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (także dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do jakiej należy również odprowadzać składkę na urlop.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy trwający w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik oddelegowany do produkcji w Niemczech podlega przepisom w kierunku płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna dzieli się w współzależności od branży i np. ogólna stawka to minimum 9,19 euro brutto za godzinę pracy ale dla branży budowlanej więc w współzależności od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak też jedne nazwy do produkcji w jakich ludzie są delegowani przykładają sporą wagę do weryfikacji czy pracownicy otrzymują płacę zgodną z niemieckimi przepisami. Na bieżąco weryfikowane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy oraz nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną grupa wypłaty dla pracownika można wypłacić natomiast w strukturze ryczałtu czy diety czyli w możliwość niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Lokalną spółkę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków produkcji oraz płacy minimalnej według przepisów kraju do którego stał delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także urlop w rozmiarze wynikającym z przepisów niemieckich.

Zachęcamy do konsultacji oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców i dodatkowo Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Naszych firm.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o