Co to znaczy ?kredyt bez BIK??

W obecnym czasie powstało sporo firm pożyczkowych, które udzielają pożyczek szybko i bez sprawdzania dokumentów. Na słupach i w wielu innych miejscach, można znaleźć ogłoszenia typu ?kredyt bez BIK?.

Co to właściwie znaczy?

BIK to biuro Informacji Kredytowej.

W tym miejscu banki otrzymują informacje, czy dana osoba miała jakąś pożyczkę lub raty i czy spłacała w terminie. Dla banków to podstawowa informacja, żeby udzielić kredytu czy rat, ponieważ jest ona znakiem, że dana osoba jest solidnym kredytobiorcą lub nie. Co zaś znaczy, że kredyt jest bez BIK?

To oznacza, iż placówka udzielająca pożyczki nie sprawdzi w BIK historii kredytowej, bo nie interesuje się takimi informacjami.

Ona sama sprawdzi rzetelność klienta.

Warto jednak pamiętać, że tego rodzaju pożyczki nie trafiają do BIK i nawet, jeśli ktoś spłacał regularnie tego rodzaju obciążenia, dla zwykłego banku nie będzie to miało znaczenia.

Firmy pożyczkowe nie są bankami i nie podlegają tym samym prawom. Biorąc w takich firmach pożyczkę, nie mamy żadnej historii kredytowej w BIK a to oznacza, że w żadnym banku możemy nie dostać potem kredytu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o