lombard, życie pod zastaw Szadek zadzwoń 887 332 665

Czy jest miejsce, w którym jest szansa znaleźć świetne okazje? Kupić wyjątkowe przedmioty, które nie są spotykane w innym miejscu? Tak, taka lokalizacja jest i bywa nią każdy lombard, jaki tylko znacie. Nie ma dwóch identycznych komisów, w każdym takim miejscu znajdziesz zróżnicowany asortyment, w każdym z nich możesz nabyć odmienny wyjątkowy obiekt. Nigdy nie przewidzisz, co znajdziesz. Warto poznawać komisy, szczególnie jeśli jest się kolekcjonerem, hobbystą lub zwyczajnie poszukiwaczem okazji.

lombard, życie pod zastaw Rawa Mazowiecka zadzwoń 887 332 665

Wiekowe rupiecie, czy okazja życia?

lombard internetowy

Nasze podejście do komisów bywa zdecydowanie odmienne. Nie ma bez dwóch zdań czemu się szokować, ponieważ nasze pierwsze przygody z komisami zapewne nie były zbyt sympatyczne. Jeżeli niektórzy to mają w pamięci, to pierwsze komisy, z lat 90 i początków XXI wieku nie były ciekawymi miejscami do odwiedzenia. Małe lokale, mało przyjazny kierownik, który znajdował się za ladą i śledził nasz każdy manewr, a do tego miał niesympatyczny wzrok. Czy komuś w takich chwilach chciałoby się siedzieć w takim miejscu minutę i znaleźć coś? Zdecydowanie osobie, kto jeszcze chciałby coś spieniężyć w komisie albo zdecydowanie jest w pilnej potrzebie i szuka tanich obiektów.

zloz wniosek

lombard, życie pod zastaw Rawa Mazowiecka zadzwoń 887 332 665

Ponadto, jeśli ktoś ma myśl, że w komisie miał szansę kiedyś osiągnąć jakąś dobrą kwotę za zbycie lub kupno, to błądzi. Właściciel niezmiennie chciał nabywać jak najtaniej, a zbywać jak najdrożej, wykorzystując to, że osoby przychodzące nie znali się na transakcjach biznesowych i negocjowaniu.

Szczęśliwie takie czasy już minęły, a nasze lombardy przeszła moda z zachodu, która ma nieco odmienne podejście do sprawy, zatem możemy bez obiekcji odwiedzać takie miejsca, których ilość wzrasta. Teraz większość komisów jest nawet duża. Dba się o to, żeby klient czuł się przyjemnie oraz żeby miał okazję coś wybrać. Wszystkobywa dość uporządkowane, żeby spokojnie można było obejrzeć każdy przedmiot.

lombard, życie pod zastaw Rawa Mazowiecka zadzwoń 887 332 665

Odniesiemy się teraz może trochę do początku, czyli tego, czy w komisach są same stare przedmioty, czy też jakieś nowiutkie oraz ciekawe i może nawet bardzo wartościowe? Najpierw warto zaznaczyć, że w komisie, jeśli chodzi o wartość, nie zatrzymujmy się na tym, czy coś jest nowe, czy stare. Po prostu, aby określić czegoś wartość, musimy mieć na ten temat wiedzę. Można choćby znaleźć jakieś stare meble, które na pozór mogą wydawać nam się niezbyt cenne, a tak naprawdę mogą być warte dziesiątki tysięcy. Możemy też odszukać różne rupiecie, na przykład zepsute wózki dla dzieci, telewizory i inne przedmioty, które nawet nie są zdatne do naprawy. Dlatego będąc w komisie, trzeba być uważnym.

Co możemy ciekawego znaleźć?

W komisach można odszukać praktycznie wszystko. Od książek, przez telefony, kamery, komputery, lampy, a nawet auta i kosiarki. Wszystko jest związane z tym, jak spory jest komis, no i z pewnością, czy w czymś się specjalizuje. Gdyż przecież możemy znaleźć komis tylko z urządzeniami elektronicznymi, a możemy odszukać taki tylko z wytworami jubilerskimi.

Jeżeli poszukujemy jakichś używanych telefonów, laptopów i innych takich urządzeń, to w komisie mamy okazję na pozyskanie ich w niskiej cenie i w niezłym stanie. To może być dla nas okazja. Precyzyjnie możemy poznać przedmiot, poznać jego obrażenia, dzieje, no i zdecydowanie przetestować. Może to być również szansa dla nas, jeśli chcielibyśmy na takich przedmiotach nieco zyskać. Możemy przecież nabywać przedmioty nienowe i odsprzedawać już jak je zreperujemy.

lombard, życie pod zastaw Rawa Mazowiecka zadzwoń 887 332 665

Lombardy mogą być dla nas okazją do zarobku, jeśli tylko sensownie się na czymś znamy i mamy żyłkę handlarza. Wystarczy tylko rozejrzeć się w Internecie i poszukać najbliższych komisów. Później od czasu do czasu można pójść do nich oraz znaleźć realne perełki.

Lombardy, czyli miejsca dla pasjonatów

Jeżeli mamy jakąś wielką pasję i kolekcjonujemy różne ciekawe obiekty, to w komisach możemy w rzeczy samej odszukać je i to nawet w bardzo dobrym stanie. To mogą być znaczki, komiksy, stare telefony, gazety i różne odmienne obiekty. Ot tak musimy wiedzieć czego i gdzie szukać.

Wolne w komisie

Okazjonalnie, zamiast spędzać wolne dni w galerii lub w sklepie, może warto udać się właśnie do jakiegoś większego komisu. Samo odkrywanie tych wszystkich obiektów może być już wielką przygodą.

Wiekowe zegary, meble, stare maszyny do pisania. To wszystko może budzić skojarzenia. Czasem trafimy też na właściciela z pasją, czyli takiego, który o każdym przedmiocie znajdującym się w komisie, będzie w stanie opowiedzieć nam ciekawą opowieść. Może to być dla nas zdecydowanie wielce zaskakujące, jakie przygody są związane z niektórymi obiektami.

Odwiedzaj więc czasami komis i po prostu spędź tam trochę czasu. To na pewno nie będzie zmarnowany czas, ale bardzo ciekawe wyjście.

lombard, życie pod zastaw Rawa Mazowiecka zadzwoń 887 332 665

Zobacz również lombard internetowy