Sposoby na płynność finansową

Artykuł Miesiąca pozyczka lokalna świetokrzyskie

W obecnych czasach wiele osób ma problem z płynnością finansową. Spowodowane to jest niskimi uposażeniami, stojącymi w sprzeczności z konsumpcyjnym nastawieniem społeczeństwa, które podsycają jeszcze reklamy, bombardujące nas z telewizji, radia, gazet, Internetu, przystanków tramwajowych i ulicznych billboardów.

Przekonują one, że masz prawo do wygodnego, wystawnego życia i produktów dobrej jakości, które podniosą Twój komfort psychiczny. Powinieneś kupować najnowsze gadżety, gdyż są one najmodniejsze i najlepsze i dzięki nim inni ludzie otoczą Cię poważaniem. Oszczędzanie jest passe?

Co zrobić w przypadku, kiedy nie stać Cię na najnowszy model iPhona, Twoje ubrania dawno już wyszły z mody, nie stać Cię na wycieczkę zagraniczną czy przyjęcie urodzinowe dla przyjaciół? Rozwiązanie jest proste ? weź kredyt gotówkowy! O spłatę pożyczki będziesz martwił się później. Pożyczki bankowe i karty kredytowe oraz debetowe są wielką pokusą, żeby kupować więcej i więcej. Nie masz w tej chwili środków na koncie? Nie szkodzi! To nie powód, by czegokolwiek sobie odmawiać.

Powinniśmy być jednak ostrożni. Wprawdzie pożyczki w wielu przypadkach bardzo pomagają w realizacji marzeń, ale zaciągając je, powinniśmy zadać sobie pytanie, kiedy będziemy je w stanie spłacić? Czy nie będzie to dla nas zbyt wielkim obciążeniem? Czy to w ogóle się opłaca? Czy procent, jaki będziemy zmuszeni zwrócić bankowi, nie jest zbyt wielki? Co się stanie, jeśli w ciągu najbliższych tygodni / miesięcy stracimy pracę? Jak spłacimy kredyt w takiej sytuacji? I wreszcie: czy to, co zamierzamy naprawdę jest nam konieczne i niezbędne?

0 0 votes
Obsługa
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Łatwo dostępna
0 0 votes
Przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments