Ciacho Dziwnów

Ciacho to kluczowa a zdobywa z kilku komedii, które sprawił Patryk Vega. Film opowiada historię pięknej Basi wrobionej przez narzeczonego w napad na konwój z narkotykami. Wplątanej w narkotykową aferę siostrze przychodzą z pomocą nieporadni, ale niezwykle odważni bracia. Reżyser wielki z bezkompromisowego przedstawiania środowiska policyjnego, w obecnym obrazie nieco odbiega od typowego charakteru swojej książek.

Ciacho Barwice

Nie lekceważy on zawsze głównego tematu zainteresowania – wciąż staniemy w zakresach policyjnych.

klik i ogladaj film

Główna bohaterka jest wysoce popularną policjantką starającą się o sukces. Niespodziewane wydarzenia jednak znacząco łączą jej cele. Bardzo łatwo dowiadujemy się kto za tym każdym gości i wrabia piękną policjantkę. Pozostaje pytanie: jaki sens miała taż osoba również jak dobrze potoczą się losy odważnej policjantki.

Ciacho Barwice

Gra z względem

Seans z „Ciachem” w repertuarze dostarcza widzowi całą gamę emocji: od obawy o dalsze losy głównej bohaterki poprzez niepewność aż do pełnej radości. Poza wieloma zabawnymi sytuacjami i dowcipnymi dialogami można usłyszeć także ważne przesłanie płynące z filmu. Komedia pokazuje, że wszystek, nawet z pozoru najbardziej nieporadny człowiek, może zostać prawdziwym bohaterem, a zarazem każdy bez wyjątku zasługuje na wielką miłość. Przesłanie obecne istnieje zaprezentowane w popularny, humorystyczny, a czasami nawet nieco ironiczny sposób. Główni bohaterowie posiadają również barwne, trochę przejaskrawione osobowości, przez co każdy spośród nich na długo powstaje w świadomość, a ponadto ich karykaturalność w taki sposób jeszcze bardziej podkreśla ukryte pod pozorami zwykłej komedii przesłanie filmu. Film od samego początku interesuje i działa, że widz w napięciu czeka na dalszy ciąg wydarzeń, przy czym nie raz atmosfera wiele się rozluźnia dzięki dowcipnym dialogom i nieoczekiwanym, nieco żartobliwym obrotem spraw.

Świetna obsada

Wartościowa i wyjątkowa obsada więc w filmach Patryka Vegi tak już tradycja. Na dowolnym plakacie filmu tego reżysera można zaobserwować znane twarze. Główna bohaterka – Basia jest prezentowana przez Martę Żmudę – Trzebiatowską. Stanowi wówczas specyficzna rola aktorki, ponieważ całkowicie rezygnuje z wizerunkiem spokojnej i złożonej dziewczyny, którą zwykła grać Żmuda – Trzebiatowska. Podczas filmu można zaobserwować aktorkę w znacznie bogatych formach. Z powodu na chwilę wciela się ona w gospodarkę prostytutki, później oddaje się poznać jako ambitna pani policjantka. Podczas filmu można dostrzec także dość „niegrzeczną” scenę, w której główna bohaterka prezentuje swoje piersi. Mimo dość ostrego wizerunku policjantki, z powodzeniem można zauważyć, że nie wydaje ona sympatii widzów. Nie wyłącznie odtwórczyni ważnej roli zasługuje na uznanie. Trzej bracia (Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński i Marcin Bosak) oraz narzeczony Basi (Tomasz Kot) to jeszcze niezwykle barwne postacie, które zarabiają na równie wielką uwagę. Tomasza Karolak, jako Dawid – sympatyczny ginekolog z dobrymi upodobaniami seksualnymi, jak powszechnie świetnie znalazłeś się w komediowej roli. Marcin Bosak, w gospodarki Krzysia, znacznie dokładnie poradził sobie z ukazaniem podporządkowanego władczej żonie (Joanna Liszowska) pantoflarza. Na szczególnie wielkie znaczenie zasługuje Paweł Małaszyński, od którego rola wiecznie zagubionego Karolka wymagała również wielkiego zainteresowania. Pewne istnieje podstawowe: wszystka z osób na długo powstaje w świadomość, a jednak między innymi o to akurat w filmach chodzi.

Ciacho Barwice

Przyjemny seans

„Ciacho” to przede wszystkim droga do oglądania komedia, która nie chce od widza analizy i wspaniałego zainteresowania. Opowiada ciekawą bajkę w wygodny dla odbiorców sposób, przy czym nie raz części z udziałem nieporadnych braci Basi dostarczają sporo śmiechu. Stanowi wówczas film, który warto sprawdzić choćby dla dobrej obsady aktorskiej i kilku nieoczekiwanych zwrotów akcji. Niecałe dwie godziny usunięte z grą „Ciacho” Patryka Vegi to właściwie przyjemny rozwiązanie na spędzenie sobotniego popołudnia. Komediowy debiut reżysera znanego z kina sensacyjno – kryminalnego z pewnością można przyjąć za dobry.

Ciacho Barwice

Źródło artykułu Ciacho

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o