Haluksy Mielno

Haluksy – domowe sposoby działania Dotyczą nie tylko osób, ale i mężczyzn – haluksy to dyskomfort spowodowany wadą palucha. Tworzy się z ostatnim przewlekły ból, a nawet kłopoty z podejmowaniem się i chodzeniem. Jest wiele swoich środków na radzenie sobie z ostatnim dyskomfortem. Lub są one jednak skuteczne? Jakie inne metody można spotkać?

Haluksy Maszewo

Gdy są przyczyny powstawania haluksów?
Domowy metody
Operacje chirurgiczne

Flexin500
Flexin500

Przyczyny powstawania

Haluksy to zmiana, często bolesna narośl w przestrzeniach palucha, która z okresem może sprawiać rozrastanie się stopy, które składa za sobą nowe trudności. Najczęstszą przyczyną jest predyspozycja genetyczna oraz płaskostopie, z jakimi że nie odda się walczyć. Do następnych powodów należy otyłość, siedzący sposób życia, nieodpowiednie obuwie (szczególnie w układzie trójkąta), bądź też płeć (to schorzenie częściej jest u ludzi płci pięknej). Czasami szacuje się również typ stopy – egipska, która stanowi niezmiernie narażona na deformacje.
Które są metody leczenia?

Główną metodą jest operacja, jednak wiele kobiet również radzi sobie „domowymi” sposobami, do jakich należy:

Zmiana obuwia na takie z tanim obcasem i dużą podstawą,
Leki przeciwbólowe – nie eliminują przyczyny, ale uczestniczą w rozgrywce z bólem,
Zakładanie ortez, odciągających paluch od śródstopia i sprawdzających ustawienie palców,
Kinesiotaping – plastry działające identycznie jak ortezy. Trzymają one skorygowane miejsce na dłużej,
Wkładki do butów – powinien jednak mieć, by były dopasowywane indywidualnie do stopy, dopiero wtedy wykazują odpowiednie działanie,
Wykonywanie ćwiczeń, zalecanych przez fizjoterapeutę.

 

zobacz również Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Operacje chirurgiczne

W sukcesu dużego bólu chwali się jednak wykonanie operacji haluksów – metodą Scarf, Chervron bądź Akin. Polegają one na chirurgicznym przecięciu kości i ponowne jej połączenie za pomocą śrub. Choć idzie to groźnie, stanowi wówczas dobry gotuj na pełne pozbycie się problemu. Niektóre z akcji są mało inwazyjne – chirurg przez skórę nacina kość i prowadza odpowiedni frez do stopy. Po zabiegu jest tylko nacięcie, które się bandażuje, nie ma wtedy konieczności zakładania gipsu. Wystarczy tylko zadbać o stopę poprzez jej rehabilitację – wizytami u fizjoterapeuty oraz ćwiczenia (np. jeżdżenie na piętach a na zewnętrznych krawędziach stóp).

Podsumowanie

Choć domowe sposoby planują własne wady, przy haluksach warto skierować się do specjalistów – specjalistę i fizjoterapeuty, którzy pomogą w wybraniu metod leczenia indywidualnie do wszystkiego. Dobrze też myśleć o wykonywaniu odpowiednich ćwiczeń, które mogą zapobiegać powstawaniu tego problemu.

zobacz również Na najlepsze odchudzanie preparaty farmaceutyczne

Haluksy Maszewo

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o