Kino

Kino Drawno

zachodniopomorskie

Czy warto oglądać proste i złe filmy? Zapewne znakomita większość stałych bywalców kin, zda nie warto, bo strata czasu, a przede wszystkim pieniędzy (trzeba bowiem pamiętać, że bilety kinowe do najpopularniejszych nie należą). A tymczasem istnieje tyle innych źródeł, dzięki którym można stwierdzić wybrany film i na dodatek tańszym kosztem.

Kino Maszewo

 

Pytanie, to czy ponieważ nie są to jedne wygórowane koszty, można zatem pozwolić sobie na badanie częstych i niskich filmów? Czy rzeczywiście możesz z wszystkim przekonaniem powiedzieć jesteś oczywiście dobrym znawcą kina, że oglądanie złych filmów uwłacza twojej prace! Jeśli planujesz, że właśnie, to znawcą oczywiście nie jesteś! Uznajesz się tylko za niego, zaś toż natomiast różnica.

wejdź

Ostatnio, zwłaszcza w intrenecie nie sposób przeoczyć kwestii tych ludziach odbiorców filmowych biorących się za dobrych koneserów kina. Mają przecież niezawodnym orężem w role krytyki, która znacznie często tylko z nazwy ją wygląda, w prawd jest jedynie wiadrem pomyj i falą zasłużonego czyli nie hejtu. To działanie pseudo-filmowej uwagi w internecie nie zachowało się przecież znikąd. I tu wcale nie chodzi o niczyje kompetencje filmoznawcze, lub nawet poziom inteligencji. Problemem jest trochę podejście samego krytyka, czy recenzenta do przedmiotu analizy i niezachwiana wiara we naturalne sądy i opinie.

Kino Maszewo

Otóż, próbując naświetlić ten doskonały problem można trafić do sądu, że wynika on głównie z przesadnego krytycyzmu, natomiast tenże powodowany jest wciąż faktem oglądania jedynie tego, co chodzi do klasyki kina lub klasyką się wkrótce stanie, to świadczy wybitnych arcydzieł filmowych. W żadnym razie filmów przeciętnych czy wręcz złych – to przecież niczemu nie służy? Oraz w ocenie wielu negatywnie działa na ukształtowanie gustu filmowego.

Kino Maszewo

A zawsze jest inaczej. Jeśli tylko osoba wydająca myśl o filmie ogląda wszystko, to co dobre, niezwykle szybko zatraca się w przekonaniu, że każde filmy należy oceniać według kryteriów arcydzieł. W obecny metoda można łatwo orzec, że średniej klasy film jest złem wcielonym. Zatem, aby oceniać obrazy w pewnej skali trzeba pamiętać dla tej skali pewne odniesienie. Im piękniejszy opinii czy recenzent, tym sporo odniesień na jego sił, zaś tym samym trafniejsze są jego myśl. Potrafiło się to wydawać, że tylko krytycy i recenzenci powinni oglądać wszystkie przeciętne złe filmy. Niech oni zamęczają się za nas! Otóż nie! Zwykły odbiorca, a najbardziej ten kwalifikujący się w internecie swoimi stanowiskami na temat obejrzanego filmu nie powinien stronić od filmów przeciętnych, a nawet złych.
Czy zatem należy o oglądanie wszystkiego, co się,,nawinie”.

Rzecz złota nie! Chodzi raczej tutaj o stałe zajęcie z premedytacją, tzn. wprowadzenie zasady, że najpierw oglądasz film, który wedle wszelkiego prawdopodobieństwa jest niski, a następnie sięgasz po pięć domniemanych perełek kinowych. To służenie powinno odnieść dwa podstawowe skutki: po kluczowe będziesz mógł szczegółowo sprecyzować, dlaczego dany film jest nieudany, jakie błędy powiedzieli jego ojcu, a po różne w obecny pomoc z wszelką pewnością jeszcze bardzo uznasz te pięć filmów. Zaczniesz zwidzieć w nich znacznie dużo zarówno plusy, a więcej i minusy. Chociaż plusy powinny przeważyć. Teraz ważna tenże proces porównać z ważeniem. Na dwóch szalkach stawiamy plusy a następnie minusy, jaka spośród nich zdecyduje, taki osąd o filmie wydamy, lecz najpierw trzeba dysponować zarówno minusami i plusami. Wówczas nie jest możliwe bez oglądania złych filmów, gdzie minusy niemal krzyczą do nas z ekranu.

Kino Maszewo

Mając tak rozwiniętą skalą porównawczą odbiorca filmowy zawiera się, że są takie filmy, które nie zachwyciły go w taki rodzaj, jakby sam tego wyglądał, jednak ich cena artystyczna jest znaczna oraz stanowić potrafi wystąpią do smaku innemu odbiorcy. Nie zupełnie, że doceni ich kunszt, to przygotuję się w nim świadomość, że najczęściej żaden osąd nie jest unikalny i spokojny, więc reakcję na badanie czy warto oglądać proste i złe filmy powinna brzmieć – Warto! Natomiast jeżeli liczysz się swoimi wypowiedziami w internecie wtedy stanowisz taki obowiązek.

Kino Maszewo

Źródło artykułu Czy warto oglądać przeciętne i złe filmy?

0 0 votes
Obsługa
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Łatwo dostępna
0 0 votes
Przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments