Koszulki Miodowe lata Szczecinek

“Miodowe lata” to kultowy program, który od dekad gości na ekranach telewizorów w wielu polskich mieszkaniach. Nieustannie cieszy się dużą popularnością, nawet wśród młodych widzów, którzy dopiero poznają losy i perypetie dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw, mieszkających w kamienicy przy ulicy Wolskiej 33. Program został wyprodukowany na licencji amerykańskiego “The Honeymooners”. Oglądając “Miodowe lata” aż trudno zauważyć, że cały program jest przedstawieniem teatralnym.

Koszulki Miodowe lata Darłowo

 

Został on wystawiony na żywo, przy publice w teatrze Żydowskim w Warszawie. Emisja programu w telewizji rozpoczęła się w 1998, a zakończyła w 2003 roku. Pokazano go w 131 odcinkach, podzielonych na 9 serii. W 2004 roku podjęto się kontynuacji serialu, która została wypuszczona w 17 odcinkach pod tytułem „Całkiem nowe lata miodowe”. Obecnie powtórki programu często emitowane są na wielu stacjach telewizyjnych. Można je również łatwo znaleźć w online wyszukując frazę miodowe lata online, lub miodowe lata odcinki, są one dostępne na naszej stronie.

Koszulki Miodowe lata Darłowo

telenowela opowiada o perypetiach dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą małżeństw. Głównymi bohaterami są Karol Krawczyk (grany przez Cezarego Żaka), kierowca tramwaju, oraz jego najlepszy przyjaciel Tadeusz Norek (grany przez Artura Barcisia), pracownik kanałów. Są oni żonatymi mężczyznami w średnim wieku, którzy ciągle szukają sposobów na wzbogacenie się i wejście w posiadanie sporej fortuny. Działania prowadzone przez nich w tym celu, stale kończą się porażkom i wplątują ich w kłopoty. Przyjaciele są nierozgarnięci i bezmyślni, ciągle popadają w sprzeczki między sobą. Dzięki ich optymizmowi i pogodzie ducha zazwyczaj udaje im się z nich wyjść bez szwanku, rozumieją również, że ich przyjaźń jest na zawsze i nie mogą bez siebie przetrwać.

Koszulki Miodowe lata Darłowo

Karol Krawczyk to osoba nieco apodyktyczna, często chodzi zdenerwowany, więc łatwo wytrącić go z równowagi, co często powoduje przyjaciel Norek. Jest niezwykle pomysłowy, bezustannie obmyśla nowatorskie plany, dzięki którym nareszcie uda mu się dorobić fortuny. Do swoich racji zawsze udaje mu się przekonać Norka, który zawsze ulega silnemu charakterowi przyjaciela. Niestety plany te zawsze kończą się problemami. Jako motorniczy, Karol marzy o prowadzeniu nowego tramwaju, niskopodłogowego i klimatyzowanego. Jednak rzeczywistość daleka jest od marzeń, bohater od dekad prowadzi tramwaj przestarzały. Praca stanowi istotny element jego życia, nawet kiedy śpi, nierzadko śni o tramwajach. Cechą wyróżniającą Karola, będąca obiektem wielu kawałów jest jego nadwaga. Osobą, której najchętniej nigdy by nie widywał, jest jego teściowa, ukochana matka Aliny-Zofia Rudnik. Pomimo nerwowego charakteru, Karol w głębi serca jest dobrą osobą, ceniąca sobie przyjaźń Norka. Pomimo wielu sporów bohaterowie zawsze się godzą.

Koszulki Miodowe lata Darłowo

Tadeusz Norek pracuje w warszawskich kanałach. Ze względu na swoje opanowane i sympatyczne usposobienie zawsze ulega Karolowi i pomaga mu w realizacji nie do końca przemyślanych i absurdalnych planów. Jego postać jest opozycją dla osoby Krawczyka. Tadeusz jest opanowany i szczupły. Niepozorna sylwetka nie wyklucza jednak faktu, że zawsze zagląda do lodówki Krawczyków, często je z nimi obiad.

Równie interesującymi postaciami, których usposobienie i podejście do życia mocno kontrastuje z usposobieniem Karola i Tadeusza są ich żony: Danuta Norek (grana przez Dorotę Chotecką), oraz Alina Krawczyk (grana przez Agnieszkę Pilaszewską, a później Katarzynę Żak). Kobiety nieustannie krytykują absurdalne plany swoich mężów, jednak nie są w stanie powstrzymać ich przed wpadnięciem w kolejne problemy.
Danuta jest kobietą o bardzo silnym charakterze, jest uparta i często agresywna w stosunku do swojego małżonka Norka.
Alina jest jej opozycją, jest kobietą opanowaną, znosi wszystkie absurdalne pomysły Karola, jednak często stara się go zatrzymać przed wplątaniem się w kolejne kłopoty. Pomimo swojego spokojnego charakteru, potrafi jedną ripostą zabrać Karolowi wszystkie jego argumenty. Życie w roli kury domowej nie do końca jej zadowala, często narzeka na to, że małżonek nie pozwala jej podjąć pracy zawodowej.

Koszulki Miodowe lata Darłowo

KOSZULKI MIODOWE LATA
Koszulki z kultowymi tekstami i motywami z serialu to dobry pomysł na prezent dla każdego fana “Miodowych lat”. Dostępnych jest wiele ciekawych wzorów, które z pewnością przypadną wam do gustu. Znajdziecie je w zakładce “koszulki miodowe lata”. Teksty, które się na nich znajdują to na przykład klasyczne teksty Karola „Czego stoisz na torach?”, „Nie Karoluj mi tu teraz”, czy klasyczna kwestia Danki „Tadzik! Na górę!”. Dostępne są w rozmiarach od XS do XXL w cenie 44, 90 zł (z wyjątkiem koszulki „Albatrosy”, która kosztuje 49, 90 zł).

Koszulki Miodowe lata Darłowo

Zobacz również serial miodowe lata

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o