Stomatologia estetyczna Barwice

Coraz wiele kobiet korzysta z środków z działu stomatologii estetycznej, by bawić się atrakcyjnym widokiem swoich zębów. Jednak czy są one pewne dla niemowlęta? Warto poznać się z niezwykle łatwymi sposobami i stwierdzić czy są one zmuszane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Mieszkowice

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze zabiegi

Stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna trzyma w sobie wiele rzeczy stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), a jej istotnym punktem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych zabiegów w ramach stomatologii estetycznej uznaje się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Zabieg ten sprawia się zwykle przy zachowaniu specjalnej gwarancji na uzębienie i zastosowanie preparatu żelowego, którego aktywny składnik działa z płytką zęba dzięki takim bodźcom jak światło lub związki chemiczne, a otrzymany rezultat istnieje od razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Mieszkowice

Profesjonalne wybielanie zębów nie powoduje zakłóceń w tkance szkliwa, niemniej jednak po zabiegu może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (często na zima). Wybielanie może również skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto zaznaczyć, że nieprawidłowo wykonywany sposób może dać nierównomierne lub nadmierne wybielenie dodatkowo zapewne żyć okazją mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Mieszkowice

Według unijnej dyrektywy z 2012 roku, a i Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne wybielanie zębów z wykonaniem określonych środków chemicznych w znaczącym stężeniu jest wprawdzie bezpieczne dla zdrowia, jednak potrafi żyć wykorzystywane tylko u kobiet dorosłych (powyżej 18 r. życia). Nie zachęca się również wybielania osobom z nadwrażliwością zębów i dziąseł, osobom w chce i mamom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania polega na usuwaniu różnego rodzaju osadów (powstających z kawy, herbaty, papierosów także zagranicznych kaw lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą specjalnego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie winno stanowić pasztetu z obecnego gatunku osadami. Sam środek jest miły, choć wywołuje pewien dyskomfort, a po jego wykonaniu możliwa jest nadwrażliwość zębów i dziąseł. Przeciwwskazaniem do budowania piaskowania u dzieci jest jedyny jego efekt – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U dzieci są one chronione poprzez lakowanie.

Skaling z zmiany polega na usuwaniu kamień nazębnego składającego się w obszarze szyjek zębowych – z powierzchni korony (powszechnie używany) lub spod powierzchni dziąseł. W sukcesu skalingu w formule nie ma przeciwwskazań do dawania go u dzieci. Jeśli jest taka potrzeba, wtedy silna go wyprodukować zaś będzie on dla niemowlęcia bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to długa płytka kompozytowa lub zrobiona z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do wielkości zęba od jego doskonałej (wargowej) strony. Z zmiany korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w pełnie zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią rolę atrakcyjną i ochronną. Niekiedy licówki stosowane są do korygowania wad zgryzu, ale większość stomatologów nie poleca tego gatunku praktyk. Też jak prowadzenie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do spełnień mało inwazyjnych, jednakże nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia od 3 do 30% tkanki zęba. Z kolejce w sukcesu koron ząb pragnie być oszlifowany w niezwykle znaczniejszym stopniu. W kontaktu z czym, skoro nie jest taka potrzeba dużo nie ingerować w budowę uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Mieszkowice

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o